wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Art. do praktyk Buddyjskich2 » Thanki malowane
Kontakt
Producenci
Opinia o produkcie
Używam wiele szamponów i odżywek w pudrze zakupionych w tym sklepie i wszystkie są świetne. Bardzo polecam.
Ocena produktu 5/5
Systemy płatności
  • PayU
  • iMoje

Thanki malowane

Thanki malowane Thanka (thang - ka) - flaga modlitewna, obraz sakralny przedstawiający Buddhę, wielkich nauczycieli duchowych, bóstwa, sceny z życia Buddhy lub mandale. Malowane są na płótnie przez mnichów lub przyklasztornych artystów. Oryginalne thanki malowane są farbami wyrabianymi ręcznie z roślin, minerałów, 24 karatowego złota, srebra i innych surowców naturalnych. Zaskakuje precyzja wykonania i oryginalna kolorystyka thanek. Namalowanie jednej, średniej wielkości thanki zajmuje od jednego do trzech miesięcy. Obecnie można spotkać thanki malowane w stylu indyjskim, tybetańskim i chińskim, przy czym najbardziej znany i rozpowszechniony jest styl tybetański.

Thanki malowane są według ścisłych kanonów sztuki buddyjskiej. Używane są jako obrazy sakralne w klasztorach oraz domach, do medytacji, jako przenośne ołtarze lub po prostu jako oryginalny wystrój wnętrza. Niektóre z nich są bardzo skomplikowane i bogate, niektóre skromne i proste - różnorodność tematyki i ornamentów jest zadziwiająca. Nie wymagają one jakiegoś specjalnego miejsca do powieszenia - przynoszą one pomyślność niezależnie od miejsca w domu. Jednakże świetnie prezentują się w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu, medytacji, pośród roślin domowych.

Thanki należy jedynie odkurzać delikatnie suchą ściereczką. W żadnym wypadku nie należy ich moczyć! Jeżeli znajdą się na niej krople wody - thankę należy położyć w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż woda odparuje. Nie należy jej wycierać bo może to spowodować rozmazanie farby. Thanka może wisieć też w miejscu nasłonecznionym - nawet po latach nie zmieni kolorów. Pod wpływem słońca jedynie jedwabny brokat jakim jest obszyta może po latach zmienić nieznacznie kolory. Brokat można prasować żelazkiem nastawionym na temperaturę prasowania jedwabiu. W żadnym wypadku nie należy prasować malowidła.

Sprowadzane przez nas thanki mają bardzo wysoką jakość - zarówno jeśli chodzi o stosowane materiały, wykonanie jak i wierność tradycyjnemu stylowi. W przeciwieństwie do thanek malowanych "taśmowo" (przez wiele osób) na potrzeby rynku turystycznego, thanki te malowane są zawsze tylko przez jednego artystę.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje